Скільки циклів заряд-розряд витримає автомобільний акумулятор?
Скільки циклів заряд-розряд витримає автомобільний акумулятор?
Щоб поняття циклу «заряд-розряд» стало доступнішим у своєму позначенні, потрібно почати з елементарного, тобто: щоб запустити двигун – його потрібно примусово обертати. Безпосередньо цим і займається стартер, який робить це за допомогою електроенергії, отриманої від системи електропостачання, в нашому випадку – від автомобільного акумулятора. Тобто, автомобільна акумуляторна батарея — це джерело живлення для всіх систем і приладів, які живляться виключно від електроенергії: фари, освітлення в салоні, музикалка та інші радості водія. Звичайно ж, найважливішим призначенням акумулятора є запуск двигуна. Отже, акумулятор для автомобілів є одним з найважливіших вузлів будь-якого транспортного засобу, головне призначення якого — бути джерелом електроенергії, необхідної для запуску двигуна. Крім того, служити резервним живленням для всіх систем автомобіля, які потребують додаткового електропостачання.
З усього вищесказаного зрозуміло, що акумулятор для авто — важлива річ, і вимагає грамотного підходу, якщо прийшов час вибрати і купити автомобільний акумулятор.
Інтернет-магазин Топстар — Ваш правильний і надійний вибір! Завжди до Ваших послуг!
Отже, що означає поняття циклу «заряд-розряд», яке часто зустрічається в документації та в інструкціях акумуляторів і зарядних пристроїв?
Це одна з основних характеристик батарей будь-яких типів: тягових, стаціонарних, автомобільних. Наприклад, можна побачити – 600, 800, 1000, 1200 циклів. Що це означає?
Багато хто неправильно сприймає подібні дані і застосовує це поняття до повного розряду і до повного заряду. Насправді, це не так. Якщо на практиці взяти акумулятор і повністю розрядити його до 10,5 В, а потім зробити повну зарядку, то вже через 20-25 циклів вона втратить 20% своєї ємності. Такий підхід — помилка багатьох автовласників.
Нормальним режимом роботи для автомобільних свинцево-кислотних акумуляторів вважається розряд акумулятора на 20-30%. Це стосується реального життя, коли, наприклад, ви намагалися завести двигун, але з першого разу це не вдалося, з другого-третього — теж. Це і є той випадок, коли акумулятор розрядився на 25%. І після цього варто виконати її заряд.
Що ще впливає на кількість циклів «заряд-розряд»?
Існує багато факторів, які впливають на кількість таких циклів. І якщо в характеристиках зазначено, що батарея витримає одну тисячу циклів, не варто сприймати це буквально. Багато що залежить від зовнішніх факторів. Наприклад, якщо батарея експлуатується в помірно-холодному кліматі, тобто немає спекотних періодів, батарея сильно не нагрівається, не відбувається її корозія, то циклів може бути набагато більше. Якщо ж, навпаки, переважає тропічний клімат (літо, сонце, спека), то кількість циклів буде меншою.
Інший приклад: ви розряджаєте акумулятор не на 20-30%, а буквально на 5% за один цикл — в такому випадку циклів буде набагато більше. Це в повній мірі стосується і батарей «старт-стоп». Тобто, поняття «цикл заряд-розряд» — досить умовне. Він більше застосовується для характеристик батарей і для можливості порівняння між собою.
Тобто цикл заряд-розряд характеризує не кількість розрядів до нуля, а кількість експлуатаційних пусків двигуна.
Найпопулярніше питання наших покупців: скільки може бути подібних циклів при їх перенесенні на повний розряд-заряд?
Повним розрядом вважається розряд до 10,5 В. Звичайна автомобільна батарея зможе витримати близько 50 таких повних циклів – якщо розряд до 10 В. А якщо мова йде про глибокий розряд, тобто напруга падає до 0-1 В, то таких циклів може бути 5, максимум — 10. Тобто, чим глибше розряджається акумулятор, тим менше таких циклів вона витримає.
Висновок: грамотна експлуатація акумуляторів для автомобілів — це його тривала і надійна служба!
Але якщо прийшов час купити автомобільний акумулятор – Топстар до Ваших послуг!
У нашому асортименті — акумулятори легкові, акумулятори для вантажних автомобілів і ......