Основні правила експлуатації автомобільного акумулятора
Правильне використання автомобільного акумулятора дає можливість продовжити термін його експлуатації, а значить заощадити гроші.
Ось кілька простих пунктів, дотримуючись яких ваш АКБ прослужить максимально довго:
1. Вибирати АКБ потрібно правильно.
Дуже важливо підібрати акумулятор, щоб він відповідав автомобілю. Для цього перед покупкою варто ознайомитися з рекомендаціями з експлуатації автомобіля, де вказані номінальна ємність, потужність пускового струму та інші параметри акумулятора. Може вистачити інформації про одну лише ємність, для правильного вибору моделі. У тому випадку, якщо ємність підібрана неправильно, то АКБ загрожує постійно розряд або перезарядка.
2. Огляд акумуляторної батареї.
Періодично оглядайте акумулятор. Саме своєчасний огляд дозволить вчасно виявити несправності: тріщину, механічні пошкодження. Дані пошкодження автоакумулятора можуть виникнути при сильних морозах, у разі замерзання електроліту або механічних пошкоджень.
3. Правильне «прикурювання».
Дуже важливий момент для тривалого «життя» акумулятора. Іноді ми можемо опинитися в ситуації, коли потрібно «прикурити» чужий автомобіль або самі потребуємо цього. Важливо зробити все правильно, щоб «донор» не постраждав. Якщо старі моделі автомобілів оснащені невеликою кількістю електроніки і проблем з «прикурюванням» в них не повинно виникнути, то в нових автомобілях все навпаки. Ні в якому разі не можна залишати увімкненим запалювання в автомобілі, який віддає енергію, тому що можуть виникнути проблеми в роботі з електронікою. Крім того, при підключенні спочатку потрібно підключити мінус, а потім плюс, при відключенні все робимо навпаки.
4. Контролювати стан електрообладнання.
Не тільки акумулятор потребує огляду, від того, як працює автомобіль в цілому, залежить робота акумулятора. Генератор, реле або будь-який інший механізм може призвести до розряду акумуляторної батареї. Коли ви помічаєте, що є проблеми зі стартером, то краще відразу звернутися до фахівця, а не чекати, поки акумулятор розрядиться.
5. Слідкуйте за станом заряду АКБ.
Акумулятори для автомобіля необхідно вчасно заряджати і не допускати їх повного розряду. При непрацюючому двигуні не варто надовго залишати працюючими споживачі – світло, фари, кондиціонер і т.д. Навіть найпотужніші акумулятори можуть розрядитися від великого споживання енергії.
6. Слідкуйте за кріпленням.
Стан наших доріг завжди дає про себе знати. У зв'язку з постійним трясінням на дорозі кріплення батареї може послабити і акумулятор може зіскочити з місця.
7. Дотримуйтеся чистоти.
Своєчасне очищення батареї та клем допоможе убезпечити АКБ. Поява оксиду говорить про те, що контакти недостатньо щільні.
8. Правильний запуск двигуна в мороз.
Слідкуйте за тим, щоб стартер не був включений більше 30 секунд за один раз. Також, в автомобілі з механічною трансмісією, при температурі нижче 20 градусів, необхідно вимкнути зчеплення.
9. Заряджайте АКБ.
Якщо немає ніяких проблем, і ви не бачите причин заряджати АКБ, але використовуєте автомобіль не часто і на коротких відстанях, то акумулятор потрібно заряджати періодично. Справа в тому, що при короткочасних проїздах батарея не встигає повністю відновитися.
10. Пам'ятайте про СТО.
Якщо у вас є бажання зберегти справність АКБ, але ви не дуже добре в цьому розбираєтеся – звертайтеся до фахівців. Фахівці завжди нададуть Вам необхідну консультацію.
Ці правила дотримуватися не складно, але саме ці дії продовжать термін служби акумулятора автомобіля.